Brazil - Fazenda Sao Judas Tadeu

Brazil - Fazenda Sao Judas Tadeu

  • Hmotnost:500g
  • Země původu:Brazílie
390 Kč s DPH ( 15% )

Doprava po ČR

Zdarma od 990 Kč
+
Dostupnost:Skladem

Podrobný popis

Oblast: Chapada Diamantina, Bahia

Farmář: Antônio Rigno

Chuť: Silná, rafinovaná a vyvážená s medovou sladkostí, pomerančovou aciditou a tóny růžových hroznů, vanilky a hořké čokolády.

Káva z farmy Sao Judas Tadea se může pyšnit titulem Národní vítěz ACE (Alliance for Coffee Excellence), což je jakýsi předstupeň v soutěži Cup of Excellence. Jde o semifinalistu, který prošel prvními třemi koly, kdy kávy hodnotí národní porota. Do dalšího kola, ve kterém cupping káv provádí porota sestavená z 20-25 odborníků z celého světa, se již nedostal.

Antônio Rigno se věnuje produkci kávy již 30 let a snaží se ji pěstovat udržitelným způsobem.  Používání chemických pesticidů se snaží minimalizovat a jako hnojivo používá slupky z kávových třešní.

Sklizeň je prováděna pouze ručně, 2x denně. Tuto práci většinou zastávají ženy, kterým se říká 'coffee pickers'. Kávové třešně se posléze svážejí traktory k odslupkovacímu stroji a sušení kávových zrn pak probíhá na terasách. Usušená káva se pak rozděluje do očíslovaných lotů a skladuje se v odpovídajících podmínkách.