Gakenke (Greenco Burundi)

Gakenke (Greenco Burundi)

  • Hmotnost:500g
  • Země původu:Burundi
390 Kč s DPH ( 15% )

Doprava po ČR

Zdarma od 990 Kč
+
Dostupnost:Skladem

Podrobný popis

Farmář Salvator Nyandwi dosáhl za sklizeň kávy v roce 2015 skóre 86,53 v národním kole soutěže Cup of Excellence. Přičemž za vítěze jsou považovány kávy, které dosáhnou skóre 85 a víc. V roce 2015 se to povedlo 27 burundským farmářům. Nejlépe hodnocená sklizeň dosáhla skóre 91,09.

Burundi je země s dlouhou tradicí pěstování kávy. Její vysoká nadmořská výška, tisíce kopců, vulkanická půda a četné srážky poskytují ideální podmínky k produkci výjimečné a velmi exotické kávy. Káva se zde již nepěstuje na rozlehlých plantážích, ale na malých rodinných farmách. Kávové třešně se pak tradičně vozí k nejbližší mycí kávové stanici.

Region Kayanza, ze kterého pochází tato káva, leží na severu země, blízko hranic s Rwandou. Tento region je znám především jako vodní zdroj řeky Nil. K mytí třešní se tak používá tato unikátní voda a pravděpodobně je jedním z důvodů, proč káva z tohoto regionu má pravidlné úspěchy na Cup of Excellence. Rok 2015 je mimoto obzvlášť vhodný pro ochutnání burundské kávy - výbušná kyselost, ohromující tělo a zabijácká dochuť z pokusu o kávový převrat - to je to, co burundská káva nabídla v roce 2015 :)