Costa Rica Tirra Honey SHB

Costa Rica Tirra Honey SHB
Litujeme, ale toto zboží nelze nyní bohužel objednat.
295 Kč s DPH
Doprava po ČR zdarma od 1 100 Kč

V současné době Tirra, farma družstva v oblasti Los Santos, vyrábí jak přírodní kávu, tak kávu z medu (Honey proces). Tato šarže obsahuje Caturra a Catuai pěstované na 1500-1700 m nm. „Medová“ káva neobsahuje žádný med. Je to název hybridního procesu, který využívá prvky praní a přírodního zpracování. Tyto kávy se sbírají, třídí a procházejí rozvlákňovačem, který odstraňuje slupky třešní kolem znka. V tomto procesu zpracování je určité množství lepkavé slizové vrstvy z třešně zanecháno , místo aby bylo zcela odstraněno jako u umyté kávy. Káva se poté rozprostře na vyvýšená lůžka, aby uschla s touto lepkavou vrstvou neporušenou. Medové kávy mívají více těla, sladkosti a ovocnosti, než kdyby se stejná káva před sušením úplně omyla, ale zároveň bývají čistší chuti a méně fermentované než plné přírodní kávy, které se suší s třešní zcela neporušenou jako rozinkou. 

Tato dobře vyvážená káva se sametovým tělem a nádhernou citrusovou kyselostí nabízí příchutě jako maliny, borůvky a hořkou čokoládu. Následuje velmi čistá dochuť.

ACIDITA
INTENZITA
STUPEŇ
 
hmotnost
Země původu

Něco málo o kávě

Svěží vůně pražených zrn přenese každého z nás do světa chutí a aromat, které tvoří jedinečný zážitek. Káva pocházející z exotických koutů světa není pouze nápojem, ale i rituálem. Od prvního doušku ráno po povzbuzující posezení s přáteli večer – káva je společníkem, který nás provází každým dnem. Otevírá brány do fascinujícího světa kávových plantáží a různorodých způsobů přípravy.

Už třicet let nakupujeme, pražíme a balíme kávu.
Pražíme ty nejlepší odrůdy. A prodáváme jedině tu kávu, kterou sami pijeme, za kterou ručíme.

Jak u nás pražíme

Kávu pro Vás pražíme podle potřeby na několika zařízeních. Ty větší objednávky Vám upražíme na pražičce Probatone P60. Za 15 minut při 220 °C upraží z 60 kg zelených bobků 50 kg pravého voňavého kafíčka.

Když si někdo objedná výjimečné a opravdu excelentní kávy typu Jamaica, Hawai nebo cibetkový Kopi Luwak, tak náš Martin dotančí k 1,5 kg izraelské elektrické pražičce a s láskou i zkušeností jemu vlastní, předvede to pravé umění.

Upražíme kávu dle vašeho výběru přesně tak, jak si zrno žádá. Pražíme na nejmodernějších německých strojích Probat. Řemeslně a na základě dlouhé zkušenosti. A právě zkušenosti nás staví na špici oboru.

Naše káva

U nás si vyberete kávu, kterou si oblíbí jak začátečníci, tak i zkušení baristé. Připravujeme kávu z různých koutů světa. Můžete tak ochutnat zrnkové kávy z Indie, Kolumbie, Keňi, Tanzánie, Papui Nové Guinei, Mexika, Brazílie, Bolívie a dalších aniž byste museli opustit pohodlí svého domova.

Mapa - Odkud připravujeme kávu
ŠIROKÝ
SORTIMENT
výhodné
ceny
vysoká
kvalita
rychlá
doprava