Etiopie Djimmah světlá - 500g

Etiopie Djimmah světlá - 500g
Katalogové číslo: 999005
260 Kč s DPH
260
Doprava po ČR zdarma od 1 100 Kč

 

 


Tato káva ja dobře známé pro své tělo a kyselost. Djimmah se pěstuje v oblastech Illubabor a Kaffa v Etiopii v nadmořských výškách od 1300 do 1500 metrů nad mořem v největší spádové oblasti v Etiopii, což je oblast, která ročně produkuje a vyváží asi 60 000 tun kávy. Djimmah se také nazývá Jimma Coffee. Jedinečná káva, která je považována za chuťově nejbližší odrůdě původní divoké rostliny. To je ideální klima a rostliny jsou dobře chráněny většími lesními stromy, které poskytují stín před poledním sluncem a zachovávají vlhkost v půdě.Káva z Etiopie je známá pro svou jasně ovocnou a květinovou chuť. Tyto kávy mají typicky vyšší kyselost, lehké až střední tělo a komplexní chuťové tóny.Etiopský Djimmah je suchá káva .
Suchý proces, známý také jako nepraná nebo přírodní káva, je nejstarším způsobem zpracování kávy. Celá třešeň po sklizni se nejprve očistí a poté se umístí na slunci, aby uschla na stolech nebo v tenkých vrstvách na terasách.

ACIDITA
INTENZITA
STUPEŇ
 
Země původu Etiopie
Hmotnost g

Něco málo o kávě

Svěží vůně pražených zrn přenese každého z nás do světa chutí a aromat, které tvoří jedinečný zážitek. Káva pocházející z exotických koutů světa není pouze nápojem, ale i rituálem. Od prvního doušku ráno po povzbuzující posezení s přáteli večer – káva je společníkem, který nás provází každým dnem. Otevírá brány do fascinujícího světa kávových plantáží a různorodých způsobů přípravy.

Už třicet let nakupujeme, pražíme a balíme kávu.
Pražíme ty nejlepší odrůdy. A prodáváme jedině tu kávu, kterou sami pijeme, za kterou ručíme.

Jak u nás pražíme

Kávu pro Vás pražíme podle potřeby na několika zařízeních. Ty větší objednávky Vám upražíme na pražičce Probatone P60. Za 15 minut při 220 °C upraží z 60 kg zelených bobků 50 kg pravého voňavého kafíčka.

Když si někdo objedná výjimečné a opravdu excelentní kávy typu Jamaica, Hawai nebo cibetkový Kopi Luwak, tak náš Martin dotančí k 1,5 kg izraelské elektrické pražičce a s láskou i zkušeností jemu vlastní, předvede to pravé umění.

Upražíme kávu dle vašeho výběru přesně tak, jak si zrno žádá. Pražíme na nejmodernějších německých strojích Probat. Řemeslně a na základě dlouhé zkušenosti. A právě zkušenosti nás staví na špici oboru.

Naše káva

U nás si vyberete kávu, kterou si oblíbí jak začátečníci, tak i zkušení baristé. Připravujeme kávu z různých koutů světa. Můžete tak ochutnat zrnkové kávy z Indie, Kolumbie, Keňi, Tanzánie, Papui Nové Guinei, Mexika, Brazílie, Bolívie a dalších aniž byste museli opustit pohodlí svého domova.

Mapa - Odkud připravujeme kávu
ŠIROKÝ
SORTIMENT
výhodné
ceny
vysoká
kvalita
rychlá
doprava