Kenya AA Peaberry

Kenya AA Peaberry

Kenya Paberry je ovocná a květinová káva s jasnou a živou kyselostí s nádechem hořké čokolády

270 Kč
500 Kč
270 Kč s DPH
Doprava po ČR zdarma od 1 100 Kč

Káva sklizená z několika farem v oblasti Aberdare Range – severně od hlavního města Nairobi, v nadmořské výšce 1700-1900m n.m. Teplé denní a chladné noční teploty vytvářejí prostředí pro to , aby se kávová zrnka vyvíjela pomalu a tím byla kvalitnější. Označení Peaberry je specifické pro kávová zrnka, která mají oválný nebo kulatý tvar. V běžné kávové třešni se nacházejí dvě zrnka, která jsou k sobě přitisknutá – v případě  kávy typu Peaberry  je v třešni většinou jen jedno zrnko.Chuť Peaberry káv je pak často výrazná, komplexnější a jedinečná.

 

Země původu Keňa Keňa
Hmotnost 500 g 1000 g

Něco málo o kávě

Svěží vůně pražených zrn přenese každého z nás do světa chutí a aromat, které tvoří jedinečný zážitek. Káva pocházející z exotických koutů světa není pouze nápojem, ale i rituálem. Od prvního doušku ráno po povzbuzující posezení s přáteli večer – káva je společníkem, který nás provází každým dnem. Otevírá brány do fascinujícího světa kávových plantáží a různorodých způsobů přípravy.

Už třicet let nakupujeme, pražíme a balíme kávu.
Pražíme ty nejlepší odrůdy. A prodáváme jedině tu kávu, kterou sami pijeme, za kterou ručíme.

Jak u nás pražíme

Kávu pro Vás pražíme podle potřeby na několika zařízeních. Ty větší objednávky Vám upražíme na pražičce Probatone P60. Za 15 minut při 220 °C upraží z 60 kg zelených bobků 50 kg pravého voňavého kafíčka.

Když si někdo objedná výjimečné a opravdu excelentní kávy typu Jamaica, Hawai nebo cibetkový Kopi Luwak, tak náš Martin dotančí k 1,5 kg izraelské elektrické pražičce a s láskou i zkušeností jemu vlastní, předvede to pravé umění.

Upražíme kávu dle vašeho výběru přesně tak, jak si zrno žádá. Pražíme na nejmodernějších německých strojích Probat. Řemeslně a na základě dlouhé zkušenosti. A právě zkušenosti nás staví na špici oboru.

Naše káva

U nás si vyberete kávu, kterou si oblíbí jak začátečníci, tak i zkušení baristé. Připravujeme kávu z různých koutů světa. Můžete tak ochutnat zrnkové kávy z Indie, Kolumbie, Keňi, Tanzánie, Papui Nové Guinei, Mexika, Brazílie, Bolívie a dalších aniž byste museli opustit pohodlí svého domova.

Mapa - Odkud připravujeme kávu
ŠIROKÝ
SORTIMENT
výhodné
ceny
vysoká
kvalita
rychlá
doprava